Jdi na obsah Jdi na menu
29. 11. 2008
ObrazekHooodně let jsem doma povídal o vídeňských vánočních trzích, vykládal jak je to prima a fajn a jak si tam jednou vyrazíme.
Trvalo to, pravda, asi 7 let, ale vyrazili jsme!
Z Prahy jsme vyrazili pře šestou a před desátou jsme již parkovali před hotelem. Vídeň nás přivítala takovým kapánek nefotogenickým počasím – nicméně nepršelo a to bylo hlavní.
Věci do hotelu a honem do města. Vánoční trhy u Rathausu (bylo to za rohem) nás přivítaly velmi příjemně – stánek s Glühweinem a asi osmi druhy punče byl hned ten na kraji :-) a hned za ním spousta dalších s různými různostmi a dobrotami.
Naše další cesta vedla zcela jednoznačně na „Příkopy“ a po něco chození v centru pak zcela plánovitě k Figlmüllerům na věhlasný Wienerschnitzel (samozřejmě pravý, telecí – jak to má být).Obrazek
A potom další courání po Vídni (Mariahilfestrasse, Josefsstadt, Karlsplatz,...), večer pak EsterhazyKeller (nějak to ale nebylo to co to bývalo – vázla obsluha i kvalita vína).
Ráno jsme pak vyrazili za kulturou a rozběhli se po výstavách – na nás čekal Leonardo a Dráboši mířili na Klimmta.
Po příjemné dávce vzdělání a kultury jsme se sešli u radnice, absolvovali návštěvu jedné velmi příjemné víděňské kavárny (ANO – je to tak! Nejdřív jsem byl skeptický ale pak jsem sám, rád musel uznat :-) že ta kavárna byla super – včetně hracích stolků pro karetní hráče) a pomalu vyrazili směrem na Prahu.

Zážitek to byl veskrze příjemný a viděl bych to jako počátek nové tradice – je jenom otázka zda tradice bude ve smyslu „Vánoční trhy vídeňské“ nebo „Vánoční trhy v evropských městech“...

Více obrázků je ZDE

 

Obrazek

 

 

Obrazek

 

 

Obrazek

 

 

Obrazek

 

 

Obrazek

 

 

Obrazek

 

 

Obrazek

 

Náhledy fotografií ze složky Viden 2008