Jdi na obsah Jdi na menu
29. 3. 2008

ObrazekTak týden po Velikonocích ještě probíhaly velikonoční trhy.

Dozvěděli jsme se to vlastně náhodou, protože Andulka hrála s Kolíčkem na Staromáku a já pořád nevěděl co to je za akci. A tak jsem bádal a zkoumal až jsem přišel na to, že máme stále ještě Velikonoce. Hmm - zvláštní, ale co bysme pro ty turisti neudělali, že...

Počasí bylo celkem důstojné :-) a tak bylo na náměstí živo. Zvlášť japonky nám tam řádily tak, že jsem si občas musel zkontrolovat jestli skutečně na jedné straně stále Obrazekještě vidím radnici a na druhé Týnský chrám - placama to bylo jak v Kjoto :-)

Jednu vadu to ale přeci jen mnělo (teda vlastně dvě) - přeci jenom kapku foukal větřík a děcka byla na podiu asi déle než je zdrávo, takže Andulka už třetím dnem leží doma s horečkama.

No a zadruhé - je třeba uznat, že úroveň trhů se znatelně pozvedla (zmizela trička se Sandokanem, sortiment je více-méně k věci,...). Co se bohužel také pozvedlo jsou ceny! Dáte si kuřecí špíz na špejli a grilu (5 kousků masa, cibule, paprika na špejli do ruky), k tomu desítku Gambrinus a už jste tam za 140,- Kč. Dostanete-li chuť na sladké, tak si kupte jeden Trdelník - ale dejte bacha aby vám za těch 50,- Kč nezhořknul.

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Velikonoční trhy