Jdi na obsah Jdi na menu
16. 1. 2010

Po velikém úspěchu z minula jsme jako sváteční jídlo na narozeniny holčiček již podruhé zvolili "pomalu pečenou husu".

 

 Za základ jsem si vzal recept pocházející od samotné Magdaleny Dobromily Rettigové, autorky slavné knihy "Domácí kuchařka, čili: Snadno pochopitelné a proskoumané poučení, kterak se masité i postní pokrmy všeho druhu nejchutnějším způsobem vaří, pekou a zadělávají; kterak se rozmanité moučné a ovocné lahůdky, zavařeniny a t.d. připravují; kterak se tabule nejnovějším způsobem pokrývají; kromě mnohých jiných užitečných a v domácnosti nevyhnutelně potřebných věcí."

(ať žije stručnost :-)  --> kniha sama pak je k nalezení ZDE  

Takže přidávám recept a fotečky z průběhu přípravy.

1. Nasolte, nakmínujteObrazek

2. Dejte do pekáčku a mírně podlejte vodouObrazek

3. Přiklopte a pečte sedm hodin při 90oCObrazek

4. Po sedmi hodinách zvyšte teplotu na 120oC a pečte dalších šest hodin. Neotvírejte, neslévejte tuk, nepodlévejte,... prostě nelezte dovnitř, akorát otočte volume doprava.Obrazek

5. Po šesti hodinách odkryjte, potřete medem a pečte poslední hodinu. Dle uvážení můžete zvýšit teplotu.Obrazek

6. Servírujte - jezte -... Obrazek

Co dodat na závěr?
Snad jen, že to bylo opakováníhodné :-D

Jo a mimochodem - nebyla to husa, byl to kačer...

 

 

 

Recept jsem našel v jednom nejmenovaném odborném časopise a autorka se odkazovala na nestorku české kuchyně Magdalenu Dobromilu Rettigovou, autorku slavné knihy "Domácí kuchařka, čili: Snadno pochopitelné a proskoumané poučení, kterak se masité i postní pokrmy všeho druhu nejchutnějším způsobem vaří, pekou a zadělávají; kterak se rozmanité moučné a ovocné lahůdky, zavařeniny a t.d. připravují; kterak se tabule nejnovějším způsobem pokrývají; kromě mnohých jiných užitečných a v domácnosti nevyhnutelně potřebných věcí."