Jdi na obsah Jdi na menu
24. 7. 2009

ObrazekPoté co jsem dal dohromady něco informací o Flaeming Skate - dali jsme dohromady pár lidí, sehnali ubytování a vyrazili.
Takže něco z našich dojmů, zážitků, příhod,...

Pro začátek citát z oficiálních stránek Flaeming Skate:
"In-line bruslení a cyklistika na tom nejjemnějším asfaltovém povrchu. Po sportovním výkonu si odpočiňte ve stínu stromů nebo v útulných hospůdkách. Navštivte zajímavá místa a prožijte báječná dobrodružství. To vše a ještě mnohem více můžete zažít na in-line trasách „Flaeming-Skate“, nacházejících se jižně od Berlína. Na téměř 210 km dlouhých okruzích najdete 2 až 3 metry široké cyklostezky, které vedou oblastí  Niederen Fläming a Baruther Urstromtal. Malebné vísky, kamenné mezníky, kostely, historické mlýny a mnohem více svědků dávné i nedávné minulosti, které budete míjet na svých výpravách na kole či in-line bruslích."

Oblast Flaeming Skate se nachází jižně od Berlína. Z Prahy autem za cca 3 hodinky - vyrazíte směrem na Ústí a dále na Drážďany.Obrazek
Kolem Drážďan prohučíte po dálnici směrem na Berlín a někde uprostřed zahnete doleva a asi po 60ti kilometrech jste tam.

 

Najít ubytování není až takový problém, pokud ovšem tak jako já nehledáte místo pro 12 lidí. My jsme bydleli tady, což mohu vřele doporučit - pokud chcete najít něco jiného, tak se dívněte třeba sem...
Co mě ale dostalo byl vývěsní štít, který 
visel na našem penzionu. No posuďte sami - pokud uvidíte něco takového, uprostřed Německa, po několikahodinové cestě...
Nicméně uvnitř čekalo hezké ubytování za EUR 20,-/osoba včetně snídaně v celkem hezkém prostředí s bazénem - šlo to.

Obrazek

Na Flaeming skate můžete vyrazit na bruslích, na kolech nebo dokonce i na vozíčku. Asfaltový povrch naprosto luxusní kvality, mírné a přehledné sjezdy (povětšinou ale rovinka) jsou to, co dělá Flaeming Skate tím nejlepším místem pro inline bruslení. Jen velmi těžko se zase budu přeorientovávat na pražské terény. 

Celá oblast je koncipována jako několik propojených okruhů, z nichž nejkratší má cca 11km a nejdelší 95km. Rozkliknutím obrázku níže získáte podrobnou mapu oblasti.

Bližšímu popisu oblasti je již věnováno spousta psaného textu, takže nebudu plýtvat energií - přečtěte si to třeba tady:

www.flaeming-skate.de (oficiální stránky) nebo zde
http://www.ladronka.cz/flaeming_skate.html nebo třeba zde
http://www.turistika.cz/tipy-na-vylet/show/flaeming-skate.html nebo
http://www.turistika.cz/cestopisy/show/nejen-o-flaeming-skate.html nebo
http://www.svetcest.cz/index.php/outdoor/28-ostatni/11-flaeming-skate-inlajnist-raj atd.

Každý den jsme najezdili desítky kilometrů (někteří více, jiní méně) na bruslích. Holčičky jezdily občas na kolech - jednak pro střídačku a jednak aby nás nebrzdily.
První den jsme zahájili okruhem RK6 (asi 49 km) a pochopili jsme, že to je bomba.
Druhý den jsem s holkama šel "jenom" na RK3, zatímco zbytek party si dal RK4 (48km).
V úterý jsme vyrazili do samého "hlavního města" Flaeming Skate do Luckenwalde a dali jsme si RK2 a protože je to "jenom" 12km a protože je tam asi nejhezčí asfalt a vůbec, tak hned několikrát. Standa s Luckou se trhli a dali si RK5 (50km) a Jana s Káťou netroškařily a šly do toho z ostra. Daly pověstný okruh RK1 - 95km!
Odpoledne pak koupačka u krásného "See" kousek od Dahme/Mark.
Poslední den jsme pak sborem vyrazili na RK5 a dali si její nejkrásnější část zahrnující nádherný patnáctikilometrový sjezdík... a pak už jenom koupaliště a odjezd domů...

Takže už jen shrnutí:

  • Naprosto úžasný zážitek, který by měl zažít každý kdo jezdí na in-linech
  • Úžasná kvalita povrchu
  • Čistá a krásná odpočívadla, lavičky, atd. všude kolem tratí
  • Několik koupališť na mnoha místech celé oblasti (doporučuji)
  • Z Prahy to není tak daleko (cca 3 hodiny autem) - lze doporučit i třeba jen na víkend
  • Jako mínus (abych nemluvil pořád jen v superlativech) bych uvedl občerstvení kolem jednotlivých tratí. Pokud je, tak je to většinou naprosto skvělé, funkční a bez chyby - pokud ale je. Jsou oblasti, kdy najedete i 30km bez možnosti občerstvení (tj. nezapomeňte na dostatek tekutin).

 Více obrázků je v připojeném fotoalbu (heslo).

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

 

Náhledy fotografií ze složky FlaemingSkate