Jdi na obsah Jdi na menu
20. 9. 2008

Na konec září jsme měli již dlouho rezervovány letenky do Benátek, Obrazektakže když přišlo to správné datum, nechali jsme děti babičce (děkujeme) a vyrazili na Ruzyň.

Před odletem jsme ještě popili něco sektu a pak jsme se již na rychlých křídlech nechali unášet směrem na Benátky/Trevizo. Pak už to šlo vše jako po drátkách - autobusem asi 50 minut do Benátek, rychlý přeskok na vaporetto (nejlepší český ekvivalent co mě napadá je "loďobus").

 

Vaporetto nás dovezlo až na zastávku Cellestia, kde nás čekal človíček z agentury, přes kterou jsme měli pronajatý apartmán (www.haldis.com - celkem lze doporučit, ceny na Benátky přiměřené, kvalita ucházející,...).

Obrazek

Po několika málo metrech, v jejichž průběhu jsme asi 1024x zabočili za nějaký roh a byli všichni totálně dezorientováni, jsme dorazili do apartmánu.

No a potom už nás čekalo město samé, procházky, návštěvy muzeí, Dóžecího paláce, restaurací,... prostě samá pozitiva a sociální jistoty.

Obrazek

S Ivuškou jsme se ještě na jeden den oddělili od skupiny a lodí (jak jinak) se vydali prozkoumat nedaleké ostrovy Murano a Burano.
Zejména Burano se mi moc líbilo. Leží asi 10 kilometrů od Benátek a vesnice na něm je vskutku barevná a vyniká pestrostí fasád. Původně měly barvy svůj význam, dnes si ale údajně každý přizpůsobuje barvy svého domu dle chuti.

Obrazek

Benátky jsou krásné a mohu je všem jenom doporučit. Jediné co mi tam vadilo byly nekonečné davy turistů. Ti se ale naštěstí pohybovali nejvíce na náměstí Sv.Marca a kolem Ponte Rialto - jakmile se člověk ponořil do užších a jen trochu vzdálenějších uliček, tak s každým metrem hustota turistů rapidně klesala.

Bylo to fajn, přesto jsme ale po několika krásných dnech rádi vyrazili zpět do víru všedního života, zpět k dětem, zpět do Prahy, zpět k domovu...

Něco obrázků je k nahlédnutí v připojené fotogalerii.

 

Náhledy fotografií ze složky Benátky 2008