Jdi na obsah Jdi na menu
 

Na konec září jsme měli již dlouho rezervovány letenky do Benátek, Obrazektakže když přišlo to správné datum, nechali jsme děti babičce (děkujeme) a vyrazili na Ruzyň.

Před odletem jsme ještě popili něco sektu a pak jsme se již na rychlých křídlech nechali unášet směrem na Benátky/Trevizo. Pak už to šlo vše jako po drátkách - autobusem asi 50 minut do Benátek, rychlý přeskok na vaporetto (nejlepší český ekvivalent co mě napadá je "loďobus").

 

Vaporetto nás dovezlo až na zastávku Cellestia, kde nás čekal človíček z agentury, přes kterou jsme měli pronajatý apartmán (www.haldis.com - celkem lze doporučit, ceny na Benátky přiměřené, kvalita ucházející,...).

Obrazek

Po několika málo metrech, v jejichž průběhu jsme asi 1024x zabočili za nějaký roh a byli všichni totálně dezorientováni, jsme dorazili do apartmánu.

No a potom už nás čekalo město samé, procházky, návštěvy muzeí, Dóžecího paláce, restaurací,... prostě samá pozitiva a sociální jistoty.

Obrazek

S Ivuškou jsme se ještě na jeden den oddělili od skupiny a lodí (jak jinak) se vydali prozkoumat nedaleké ostrovy Murano a Burano.
Zejména Burano se mi moc líbilo. Leží asi 10 kilometrů od Benátek a vesnice na něm je vskutku barevná a vyniká pestrostí fasád. Původně měly barvy svůj význam, dnes si ale údajně každý přizpůsobuje barvy svého domu dle chuti.

Obrazek

Benátky jsou krásné a mohu je všem jenom doporučit. Jediné co mi tam vadilo byly nekonečné davy turistů. Ti se ale naštěstí pohybovali nejvíce na náměstí Sv.Marca a kolem Ponte Rialto - jakmile se člověk ponořil do užších a jen trochu vzdálenějších uliček, tak s každým metrem hustota turistů rapidně klesala.

Bylo to fajn, přesto jsme ale po několika krásných dnech rádi vyrazili zpět do víru všedního života, zpět k dětem, zpět do Prahy, zpět k domovu...

Něco obrázků je k nahlédnutí v připojené fotogalerii.

 

Náhledy fotografií ze složky Benátky 2008

 


Archiv

Kalendář
<< září >>
<< 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            


Statistiky

Online: 15
Celkem: 666570
Měsíc: 21832
Den: 680